Welness centrum

Slovo wellness v sebe spája dva pojmy – wellbeing, čo znamená cítiť sa príjemne a fitness, teda byť fit. Wellness štýl života v podstate zaviedol renesanciu starej známej gréckej kalokagathie, teda umenia kompenzovať prácu relaxáciou a aktívnou starostlivosťou o krásu tela a zdravie nášho tela. Filozofia wellness je teda o dokonalej harmónii tela a duše, o duševnej pohode i fyzickej kondícii, o uvoľnení a relaxácii.
 
Welness centrum pozostáva z hydroterapie, suchej a parnej sauny

hydroterapiasucha_sauna
sauna

Vplyv vody je výnimočný. Ak sa chcete uvoľniť po každodennom strese, alebo by ste radi vymasírovali napnuté svaly a svalstvo, hydromasáž zabezpečuje príjemné uvoľnenie a to všetko v prirodzenom prostredí. Samozrejme, nemožno zanedbať ani priaznivé účinky hydromasáže na stres a únavu. Hmotnosť tela ponoreného do vody klesá o 80 %, čím sa svalstvo zbavuje záťaže, aby ste sa Vy mohli bezváhovo vznášať vo vode. Zmes teplej vody a vzduchu vytvára vodný prúd hydromasáže, ktorý vlastne vykonáva celú hydromasáž. Tento silný prúd uvoľňuje napnuté svalstvo a podnecuje produkciu endorfínu, telu vlastnej prírodnej látky zmierňujúcej bolesti. Hydromasáž prirodzene ponúka oveľa viac, ako len dobrú masáž. Príjemne šumiaca teplá voda zaisťuje aj duševnú a mentálnu regeneráciu.
   
Hydromasážna vaňa s perličkou

Hydromasáž v kombinácii s perličkovým kúpeľom je masáž, pri ktorej sa dokonalou harmóniou vody a vzduchu stupňuje krvný obeh. Počas kúpeľa sa teplota tela zvyšuje, obeh krvi sa zrýchľuje a znižuje sa krvný tlak. Látková výmena a okysličovanie buniek sa niekoľkonásobne zvyšuje. Popri tom sa rozširujú póry na pokožke, tkanivá a svalstvo sa uvoľňujú. Veľmi vhodná procedúra pre aktívnych športovcov, ktorá predchádza bolestiam chrbta a chybného držania tela.
 
počet miest: 1
teplota vody:
38°C
odporúčaný pobyt:
max. 30 min

virivka
perlicka
perlicka
 
Virívý kúpeľ

Vírivý kúpeľ je jemná masáž vírivou vodou, slúžiaca k masáži celého tela. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovo-svalového aparátu končatín. Možno ho tiež využiť pri regenerácii horných a dolných končatín po nadmernej fyzickej záťaži, napr. športových výkonoch. Posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitný systém  a napomáha aj pri zmierňovaní celulitídy. Pôsobí taktiež na psychiku človeka – odbúravá úzkosť, napätie aj depresiu. Človek zažíva vo vode pocit beztiaže, predovšetkým kĺby si oddýchnu od neustáleho pôsobenia gravitácie, pretože váha tela je vo vode znížená o viac ako 80%.
 
počet miest:
2
teplota vody:
38°C
odporúčaný pobyt:
max. 30min

Parná sauna

Pôsobenie pary prečisťuje pokožku, para zároveň pomáha odstraňovať odpadové látky a podporuje elasticitu pokožky. Para umožňuje nášmu organizmu zbaviť sa až 30% nahromadených toxínov. Parná sauna s teplotou do 40 °C a 100 %-ňou vlhkosťou vyhovuje pre väčšinu ľudí.
 
počet miest:
2
teplota:
40°C
odporúčaný pobyt: 2 x 10min
 
sauna
sauna
 
Suchá sauna

Sauna je zložená zo samého borovicového dreva, má to aj svoje opodstatnenie. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela, čím sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Sauna môže pôsobiť blahodárne, uvoľňujúco a regeneračne, ale aj ako ťažký dvojhodinový tréning v posilňovni. Pri saunovaní dochádza k zvýšeniu bazálneho metabolizmu o 20 až 40%. Jeho hodnota je závislá od dĺžky pobytu v saune, od teploty v saune a samozrejme od individualít každého človeka Telo sa snaží brániť prehrievaniu potením. Počas saunovania telo stratí 100g až 2000g vody.
 
počet miest:
6
teplota:
95°C
odporúčaný pobyt:
2 x 15min
 
sucha_saunasucha_sauna
 
Tepidárium

Tepidárium je odpočinková miestnosť určená na relaxáciu medzi jednotlivými fázami saunovania a po skončení procedúr v hydromasážnych vaniach a po saunovaní. Príjemná vôňa vonnej sviečky, relaxačná hudba a tlmené svetlo vytvára odpočinkovú atmosféru.
 
počet miest:
6
teplota:
24°C
odporúčaný pobyt:
10 - 20min
 
tepidarium
 
Klasická masáž

Možnosť rezervovať si maséra, ktorý Vám poskytne klasickú masáž časti, alebo celého tela. Hlavným cieľom masáže je pozitívne ovplyvniť chorobný proces, odstrániť následky zranenia a telesnú únavu. Tiež priaznivo ovplyvňuje prekrvenie kože a svalov, zlepšuje vstrebávanie krvných výronov a edémov, zlepšuje svalovú činnosť, rozrušuje zrasty v tkanivách. Je vhodná pri ochoreniach pohybového, tráviaceho a nervového systému, pri stavoch po úrazoch a operáciách a pri stavoch dlhodobého znehybnenia.
 

Kontakty STIV

 Penzióny STIV:
email Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.
mobile+421 (0)905 320 495
tel+421 (0)44 52 9 14 00
fax+421 (0)44 52 9 14 01
 Lyžiarske stredisko STIV:
 mobile+421 (0)908 551 479

Výber z fotogalérie


Prílohy